tak asi sbohem

Povídání o čemkoli, zajímavosti...
Uživatelský avatar
Seeker65
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Příspěvky: 77
Registrován: 23 dub 2016, 13:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: tak asi sbohem

Příspěvek od Seeker65 » 04 říj 2019, 08:15

@ Labus

Po dlouhém přemýšlení, čtení recenzí, obcházení různých prodejců a dealerů jsem šel do nového malého Stromka MY2016. Jak ostatně většina z nás tady to mám jako hračku, tak jsem mu dopřál vysoké cestovní plexi, padáky, kryt motoru, blastry, držák navigace, sklopné a nastavitelné páčky, univerzální počítač s voltmetrem, motohodinami apod., sklopnou řadičku, nastavitelné stupačky, zpevnění přední vidlice, zadní blatníček, prodloužení předního, velký zadní kufr, baťůžek na nádrž, nějaké nápisy na kola, centrální stojan, kameru...A teď porovnání se Scarverem; zatímco ten je malá živá mrška s nízkým těžištěm, bezproblémovou manipulací na místě a ideální na lítání kolem komína, Stromek je v porovnání (a teď to není myšleno nijak zle) velká těžká kráva dělaná na delší trasy. Vysoké těžiště s plnou nádrží a větší hmotnost dělá prostě svoje. Už pár krizovek při parkování naštorc do garáže, manipulace v malém prostoru nic moc...Nad jiným BMW jsem samozřejmě také uvažoval, ale u nižších obsahů jsem nechtěl motor, který se vyrábí v Číně. Skoro už jsem byl nalomený na R1200R, ale nakonec při stavu našich silnic vyhrál Stromek. Kromě výše uvedeného zatím spokojenost, standardní údržba, výměny oleje, dostupnost baterie, všechno OK. Sametový projev dvouválce, nízká spotřeba, slušný výkon, nezáludné reakce plynu, v porovnání s BMW ceny dílů někde jinde ;) Abych to shrnul, nelituji vůbec koupě nové motorky, ale toho, že jsem se zbavil staré.... :roll:

Mexican
Corporal
Corporal
Příspěvky: 49
Registrován: 12 čer 2017, 10:08

Re: tak asi sbohem

Příspěvek od Mexican » 04 říj 2019, 13:54

zaujimave ako ludia z hraveho Scarvera presli na taku nudu ako je maly Strom. Je to taka Skoda Octavia medzi motorkami :-)

Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Re: tak asi sbohem

Příspěvek od Lajda » 04 říj 2019, 19:46

Přeji hodně šťastných najetých km a kolama dolů ;)

Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Re: tak asi sbohem

Příspěvek od Lajda » 04 říj 2019, 19:51

To Mexican: Nevím čemu říkáš nudná motorka. Rozhodně se Scarverem bych po šotolině ani poli nemohl jezdit. Přeci jen je to těžiště někde jinde a i na špatných cestách je to hodně znát. A za další ten výhled ze Smrku a Scarveru je nebe a dudy. V neposlední řadě výkon Smrku a Scarvera je opravdu velký rozdíl.

Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Re: tak asi sbohem

Příspěvek od Lajda » 04 říj 2019, 23:46

Tady je ten můj nový malý smrček
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: tak asi sbohem

Příspěvek od Labus » 07 říj 2019, 10:19

krasavec :!: :!: Ikdyž Leoši, Mexican má v tomhle pravdu. Stromek je opravdu proti Scarveru nudnej. Cesta na něm je taková moc pohodová no :lol: já to tak taky vnímám (na stromkách jsem jel) U Scarvera je pod prdelí cejtit kus železa a vnímáš celým tělem co to železo dělá. U stromku tomu tak není. Ano ovládání je skvělé, jezdilo se mi na tom krásně, výkon dostatečný, ale zásadně rozdílný proti Scarveru asi nee. Pokud pojedu zase na týdenní trip někam daleko, určitě bych si na to sedl na smrka, ale pokud pojedu na odpoledne jen "okolo baráku" rozhodně bych vzal Scarvera :lol:

jinak si dovolím malou poznámku, ten polep na zobáku novýho smrka... co mi to tak barevně připomíná? :o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: tak asi sbohem

Příspěvek od Labus » 07 říj 2019, 10:28

4 Seeker65

no neke, ty taky :o No tak já to snad fakt prodám a půjdu do toho lesa no :| Mám nabídku od kamaráda- 1.majitel, rv. 2007, najeto 34tis, výbava, servisované i s maličkostmi, nyní nové gumy, řetězovka, velký servis a to vše za 80tis. Znám majitele i motorku a je to opravdu nevídaný stav. Tak ji snad asi vezmu. Potřebuji motorku pro delší a hlavně špatné cesty (Rumunsko, Albánie...) Scarver ale bude nenahraditelný a vím, že mě prodej bude mrzet. Další motorku ale rozhodovacím procesem neprotlačím :lol: (už teď v garáži stojí 5 kousků)

a co reálná cena? Mám zatím 2 zájemce na tento inzerát s tím, že jeden jde ještě zkusit Benelli 502, ale Scarver se mu líbil moc a chce ho "podržet"

Já bych za motorku chtěl okolo 50tis. Je to vůbec reálné? https://www.motorkari.cz/motobazar/moto ... 80733.html
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Mexican
Corporal
Corporal
Příspěvky: 49
Registrován: 12 čer 2017, 10:08

Re: tak asi sbohem

Příspěvek od Mexican » 07 říj 2019, 11:47

55 000kc za Scarvera na jesen asi nedostanes

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: tak asi sbohem

Příspěvek od Labus » 08 říj 2019, 12:15

jsem samozřejmě přístupný dohodě ;)
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Re: tak asi sbohem

Příspěvek od Lajda » 09 říj 2019, 00:00

Díky Tome za kompliment. Taky se mi v té kombinaci líbí. :) Já myslím, že dostaneš za tu svoji těch 50.000,-Kč. Benelli 502 je novější, ale je to Čína. To je lepší a kvalitnější Scarver. Však uvidíš, jak pořídíš. ;) Já myslel, že jsi už smrčka koupils? :lol: Ale doporučuji. Jdi do něj hlavně od toho známého. Víš alespoň do čeho jdeš. :lol:

Odpovědět