Kupuji Scarvera

Povídání o čemkoli, zajímavosti...
Uživatelský avatar
martistan
Private First Class
Private First Class
Příspěvky: 23
Registrován: 23 dub 2017, 19:35
Bydliště: Slavíkov HB

Re: Kupuji scarvera

Příspěvek od martistan » 28 dub 2017, 07:39

Nějak podobně jsem si to propočítával. A finančně mně také vyšel lépe ten bílý. Ten rozdíl, který vychází a který zaplatím je za klid v duši, že se nemusím bát, co je s tím řazením. Třeba vůbec nic, ale třeba oprava za x tisíc. Vím kolik bude stát kotouč, dokážu si zjistit kolik by stálo to přestříkání, kdybych bez té bílé nemohl žít, ale nikdo mi neřekne kolik by stála případná oprava řazení.
To je zase můj pohled na věc. Asi jsem větší poseroutka :o
Ale děkuji za názor.
Jinak pokud o tom stroji někdo něco víte, sem s tím. Jedu si pro něj až teď o víkendu.

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Kupuji scarvera

Příspěvek od Labus » 28 dub 2017, 10:13

jo s tím řazením máš určitě pravdu... s tím naprosto souhlasím.
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Re: Kupuji scarvera

Příspěvek od Lajda » 01 kvě 2017, 19:01

Pamatuj na jednu věc. Vždycky je prvotní investice do nového miláčka cca 10% z ceny staršího motocyklu. Myslím tím olej, filtry, destičky, svíčka, baterie. Neříkám, že všechno tam je špatné. Pak nějaké doplňky a šup už jsi ze sebe vydal více, než jsi chtěl. Ale pak ta krása z jízdy když víš, že tě nenechá ve štychu.

Uživatelský avatar
martistan
Private First Class
Private First Class
Příspěvky: 23
Registrován: 23 dub 2017, 19:35
Bydliště: Slavíkov HB

Re: Kupuji scarvera

Příspěvek od martistan » 03 kvě 2017, 07:14

Tak už je doma :P
První dojmy super. Ten zátah jsem s Burgmanem nemohl zažít.Trochu bojuju s řazením, ale to je na zvyku. Koukám pořád na otáčkoměr, abych ho nepodtáčel. Prý by se měl držet na 3 t. otáček a výše.
Také mi připadá, že v menších rychlostech se celkem neochotně naklání do zatáček. Burgman padal do zatáček sám. Asi je to také asi pouze o zvyku a jiné koncepci motorky než na jakou jsem byl zvyklý.
Ten zadní kufr jsem sundal, přijde na řadu až do Alp. Teď, na kratší cesty to budu řešit nějakým menším tankvakem, který by se vešel do bazénku - nemáte někdo typ?

Poraďte, kde koupit ten přední kotouč. To bude první, co musím udělat :(

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Kupuji scarvera

Příspěvek od Labus » 03 kvě 2017, 11:59

v podstatě asi kdekoliv http://www.brzdy-brembo.cz/brzdovy-koto ... /68b407g5/ všude tě vyjde na cca 3500,-Kč. A jestli ti můžu radit, kup opravdu Brembo a né nějakou náhradu. Já si tou anabází prošel :lol: a nakonec koupil Brembo

já to řešil přes kamaráda, který má autoservis a díky odběrům má celkem výrazné slevy... Přes něj mě kotouč vyšel na 2500,-Kč
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Uživatelský avatar
martistan
Private First Class
Private First Class
Příspěvky: 23
Registrován: 23 dub 2017, 19:35
Bydliště: Slavíkov HB

Re: Kupuji scarvera

Příspěvek od martistan » 03 kvě 2017, 12:38

Kontaktoval jsem Praskina a ten mně ho nabídnul za 1500,- bez DPH. Tak to zřejmě Brembo nebude, ale když to nabízí, tak to snad nemůže být nic špatného. Tak teď babo raď.

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Kupuji scarvera

Příspěvek od Labus » 03 kvě 2017, 13:05

přesně takto jsem koupil já a kotouč byl širší a hlavně házel jako kráva. Poslal jsem zpět, peníze mi samozřejmě bez problémů vrátil a pořídil jsem brembo. Tím ale netvrdím že Práškin prodává něco špatnéhp!!! Naopak vzal jsem od něj někoilik dílů a naprosto super ochotný člověk a vždy bez problémů.
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Uživatelský avatar
Seeker65
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Příspěvky: 77
Registrován: 23 dub 2016, 13:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupuji scarvera

Příspěvek od Seeker65 » 04 kvě 2017, 07:47

Také bych radil jak píše kolega Labus koupit originál Brembo, jde přeci jenom o brzdy a tím i o hubu. Pokud tedy nejsi ten typ co nemá klid, pokud výrazně neušetří za každou cenu. V tom případě Ti mohu nabídnout i použitou brzdovou kapalinu, když už budeš dělat ty brzdy :lol:

Uživatelský avatar
martistan
Private First Class
Private First Class
Příspěvky: 23
Registrován: 23 dub 2017, 19:35
Bydliště: Slavíkov HB

Re: Kupuji scarvera

Příspěvek od martistan » 04 kvě 2017, 08:23

No, už mám objednaný ten neoriginál. Další chytrolín, který si nenechal poradit :? , ale rozdíl 2 tisíce se mi zdá opravdu velký. Určitě dám vědět, jak jsem s ním dopadl.
Je nějaký problém při výměně toho kotouče? Předpokládám, že sundám kolo, vyměním kotouč a nasadím zpět (ještě prostuduji manuál). Destičky jsou nové, alespoň dle vyjádření prodávajícího, uvidím.

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Kupuji scarvera

Příspěvek od Labus » 04 kvě 2017, 10:51

jestli budeš mít ten samý co já, tak byl problém jak ho do toho tmenu narvat. Byl širší než originál (vypadal stejně, ale byl zrcadlově obrácený) Jina to není nic težkého, já sundal kolo (neměl jsem centrální stojan, tak to postavit na bočák a panenkou pod motorem zvednout předek) vyměnil kotouč. Nový jsem utáhl momenťákem a šroubky zakápl vteřinovým lepidlem. Nic na tom není.

tady na tom prvním obrázku je neoriginální kotouč - je vyroben obráceně (pro montážní levou stranu - vydržel tam asi 20km - házel jako prase) A když už bych to poprvé dělal, vyměnil bych i kapalinu.

Obrázek

no a tady je už to co tam má být :

Obrázek
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Odpovědět