Baterie

Technika, doplňky a tuning motocyklu...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Baterie

Příspěvek od Lajda » 03 led 2017, 12:27

Mám dotaz. Jelikož staré forum už skončilo, tak nemám, kde to najít a vůbec jestli se s tím někdo setkal. Mám novou baterii od Motobatt MB12U. Po namontování a jedné jízdy na konci listopadu, jsem dnes po příchodu k motorce zjistil, že je zcela vybitá. Nikde žáden zkrat jsem neobjevil. pouze a to jsem zaznamenal již dříve, když vypnu klíček, tak minutu ještě v budících lehce cvaká, jako bych slyšel ručičku od hodin. Po minutě už je vše v pořádku. baterku nyní nabíjím. Je dost možné, že může být od novoty vadná a neudrží kapacitu. motorku mám v teplé garáži, takže vylučuji, že by odešla zimou. Taky vám u budíků cvaká po vypnutí a vytažení klíčku?

jarda
Příspěvky: 4
Registrován: 11 pro 2016, 23:06

Re: baterie

Příspěvek od jarda » 04 led 2017, 00:11

Ahoj,je to normální jev,mám to taky tak.

Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Re: baterie

Příspěvek od Lajda » 04 led 2017, 00:15

Takže mi nezbývá než zjistit zda nová baterka není vadná.

Uživatelský avatar
Seeker65
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Příspěvky: 77
Registrován: 23 dub 2016, 13:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: baterie

Příspěvek od Seeker65 » 04 led 2017, 08:46

Po nákupu nové baterie je většinou hodně užitečné první nabití, protože během skladování baterka ztratí kapacitu a nevíš jak dlouho jim někde ležela. Po Vartě, která mi vydržela asi rok a půl jsem koupil také Motobatt a zatím spokojenost. Zkus na baterii připojit voltmetr a nastartovat, jestli Ti neodešel náhodou regulátor? Cvakání v budících je opravdu normální, tím se nemusíš znepokojovat.
Původní forum bylo sice zrušené, ale je dostupné offline k prohlížení, kdyby jsi to nemohl najít, tak je to poslední položka na hlavní stránce :D

Jinak ověření nabíjení je moc hezky popsané tady : http://elancar.cz/nedobiji-motocykl.html

Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Re: baterie

Příspěvek od Lajda » 04 led 2017, 10:19

Super díky za radu. Baterku jsem nabil do plna a uvidím. Spíše mi to přišlo divné, že se vybila, jelikož jsem na ni po namontování ujel cca 100km. Kdyby byl regulátor špatný, tak by baterka tak dlouho nevydržela. A navíc startování bylo bez problémů. Ale vyzkouším, jestli nedobíjí málo.

Uživatelský avatar
Seeker65
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Příspěvky: 77
Registrován: 23 dub 2016, 13:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: baterie

Příspěvek od Seeker65 » 04 led 2017, 13:34

Podobně mi odešla ta Varta, po zimě jsem jí dobil, ani to nebylo moc potřeba, normálně nastartoval a nechal to chvíli běžet. Pak jsem celý natěšený nahodil hadry a .... už jsem nenastartoval. Baterka v pr.... Snad budeš mít větší štěstí ;)

Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Re: baterie

Příspěvek od Lajda » 04 led 2017, 13:42

Doufejme. Jinak ji mám v záruce. Je kupovaná v listopadu. Akorát mi přišlo zvláštní, že po měsíci stání se úplně vybila. Musel jsem ji oživovat přes druhou baterii ze skútru. Ani nabíječka se s ní nechtěla bavit. Počkám a když to udělá zase, tak ji vyreklamuji.

Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Re: Baterie

Příspěvek od Lajda » 26 led 2017, 14:02

Tak dnes vyměněn olej. Baterie měla 12,62 V bez zatížení. Po nastartování, kdy chytla napoprvé jsem měřil dobíjení a 14,26 V, což dobíjí dobře. Asi byla ve skladu dlouho a já ji nenabil před namontováním. Vypadá, že je v pořádku. Tak už jen jaro a vyjet.

Odpovědět