primární řemenice KO

Technika, doplňky a tuning motocyklu...
Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

primární řemenice KO

Příspěvek od Labus » 07 dub 2019, 20:25

sobota ráno, mám po noční a vyhlídka super počasí mě vytáhla výlet na Karlštějn. Dojel jsem na Ameriku a když jsem sjížděl přes Mořinu dolů, motorka přestala reagovat na přidání plynu. Zjištěno protočení primární řemenice na tisícihranu osy převodovky. Zkoušel jsem nechat nouzově heftnout matku k řemenici, ale bohužel je na ní levý závit, takže se po 10km povolila. No domů jsem jel potupně na vleku :( Přijela si pro mne samotná manželková :-D

Naštěstí tisícihran na ose je v pohodě, tak stačí nandat novou řemenici :-DD Ale co je divné, mimo to, že jsem při posouvání motorky v garáži slyšel již delší dobu mírné křupání (myslel jsem že to dělá suchý řemen, ale byly to zuby :o tak to nemělo žádné příznaky... Celou dobu to v poho jelo a najednou při rychlosti cca 20km v hodině a přidání na dvojku nic...

Díky Práškinovi za telefonické rady a díky neznámému a velmi ochotnému svářeči :!: :!:

potupnost :lol:
Obrázek
"ladění předstihu" :D :D :D
Obrázek
Nouzové řešení
Obrázek
bezzubá řemenice
Obrázek
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

astráček
Corporal
Corporal
Příspěvky: 37
Registrován: 07 pro 2016, 11:28
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: primární řemenice KO

Příspěvek od astráček » 07 dub 2019, 21:25

Tak to je pech teda.
To jsem zvědav, kdy mám čekat něco podobnýho, když už mám najeto 98 000km bez poruch.....asi dobrej kus.
Ústí nad Labem

Mexican
Corporal
Corporal
Příspěvky: 49
Registrován: 12 čer 2017, 10:08

Re: primární řemenice KO

Příspěvek od Mexican » 07 dub 2019, 21:49

Labus, jedna otazka - nedopinal servi remen? resp mas ho povodny? pretoze opotrebenie by si servis predsa musel vsimnut

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: primární řemenice KO

Příspěvek od Labus » 08 dub 2019, 12:20

kdepak mám to vše původní... (dovoz z Itálie, takže najeto 20tis, po první majitelce - důchodkyni :D :D :D :D )
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: primární řemenice KO

Příspěvek od Labus » 09 dub 2019, 12:45

mám dotaz, dle servisního manuálu je matka řemenice utažena momentem 180nm a zakápnuta lepidlem (Loctite 638) Je stejně přilepena i ta řemenice na ose? Dle manuálu tomu nerozumím... A druhá věc na obrázku je pod matkou "zubatá podložka" tak jsem to měl i já, ale s novou řemenicí mám i novou matku s osazením (číslo dílu souhlasí) podložku tam tedy již asi nedávám že? Děkuji za pomoc...


Obrázek
Obrázek
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Mexican
Corporal
Corporal
Příspěvky: 49
Registrován: 12 čer 2017, 10:08

Re: primární řemenice KO

Příspěvek od Mexican » 09 dub 2019, 13:01

ja by som tam tu podlozku dal (povodne aj staru ak sa da pouzit)
utahovat to na 180nM je IMHo peklo, radsej menej a kontrolovat

otazka ostava co to ohlozanie zubov sposobilo. Kolko ta stalo to remenicove kolecko, je to origo BMW?

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: primární řemenice KO

Příspěvek od Labus » 09 dub 2019, 13:26

ano je to origo BMW (použité) i stejné číslo. Ta podložka tam nemůjde, ta nová matka má větší osazení. Já tam měl původně matku úplně klasickou 32, bez osazení. Jinak to kolo jsem sehnal na Tipmoto.cz za 390,-Kč :!: :!: Proč by mělo být utažení na předepsaných 180nm peklo? To dám v poho dlouhým momenťákem... Takto jsem utahoval zadní kolo na 160nM a taky v pohodě ;) Jinak zuby mi chroupali už dloooouho před tím. Myslel jsem že je to zvuk řemenu. Teď když to tak zpětně zvažuji, byly to asi zuby... Ale proč...??? to netuším

už jsem našel to co mám já... Ale teď nevím, jestli i u této matky je stejný utahovací moment

Obrázek
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Mexican
Corporal
Corporal
Příspěvky: 49
Registrován: 12 čer 2017, 10:08

Re: primární řemenice KO

Příspěvek od Mexican » 09 dub 2019, 14:38

viem ze 180 je v manuale. Mam doma aj Xj600, tak je doporucenych v Hayes manuale 110Nm (na retazove koecko). To je moment krry si viem predstavita viem ho podla skusenosti (cca 100Nm) aj dodrzat. Ja som remenincu na Scarverovi kontroloval asi 2 roky dozadu (resp bola demontovana ked sme znizovali) a dotiahnute je to mnou prave na tych 100-110Nm. Ak to zatiahnes na 180 a poistis modrym Loctite, tak bez sakra dobreho razoveho utahovaku to nepohnes. Ale je to len rada ktorou sa nemusis riadit :lol: ja si stav remenice prave po tvojom podnete skontrolujem cez vikend, predsa len moto ma uz nejakych 55 000km

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: primární řemenice KO

Příspěvek od Labus » 09 dub 2019, 19:03

Mexicane, děkuji za rady. Mohu tě ještě poprosit o typ na "modrý Loctite"? O který konkrétně jde. V manuálu je Loctite 638 a ten nikde v okolí nemůžu sehnat :shock:
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Mexican
Corporal
Corporal
Příspěvky: 49
Registrován: 12 čer 2017, 10:08

Re: primární řemenice KO

Příspěvek od Mexican » 10 dub 2019, 14:04

hladaj Loctite 243

Odpovědět