svolávací akce

Technika, doplňky a tuning motocyklu...
zdeNick
Příspěvky: 3
Registrován: 11 čer 2017, 20:32

svolávací akce

Příspěvek od zdeNick » 09 črc 2018, 23:20

Zdravím kolegium.
Zabruslil jsem dnes do BMW servisu v Ostravě a potřebuji se zeptat na jednu věc - tamní technik mne informoval o svolávačce Scraverů dle VINu, načež mého by čekaly hned tři doúpravy, vše přislíbeno grátis samože (přetěsnění palivové pumpy, kontrola + něco s doutažením zadní kyvky a hlavně osazení unašeče zadního kola jakousi plastovou vložkou). Prý stávající "nedoplněný" otrhával řemeny, jak mi bylo sděleno. Mám řemen celkem v klidu, je dle nájezdu v půlce života, jen si ale říkám, zda ta obměna nebude nakonec znamenat "zdarma" obdaření jinak fungující záležitosti nějakým "ku..vítkem", jehož servisní interval bude zákonitě kratší a nutnější..? Ano, je to dobrovolné a čistě na vůli vlastníka moto, ano BMW je BMW, ale co si budeme povídat - "trh je trh" (ve smyslu: dnes zadarmo, zítra za peníze) ...?

Abych neudělal byť v dobré víře nejakou zbytečnou kravinu a pak se netloukl do hlavy, že nezůstal při starém... tak se ptám - máte někdo již tuto zkušenost za sebou a jak byste to hodnotili?

Díky, Zdeněk

Mexican
Corporal
Corporal
Příspěvky: 49
Registrován: 12 čer 2017, 10:08

Re: svolávací akce

Příspěvek od Mexican » 10 črc 2018, 07:06

to sa mi nejak trochu nechce verit - bezplatna zvolavacka u cca 14-15 rocnych moto? ze bmw ofenzivne kaslalo a kasle na zasadne motoricke problemy u rady f800 je zname a tak je takato sprava az neuveritelna

Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Re: svolávací akce

Příspěvek od Lajda » 10 črc 2018, 14:35

Tak to se do BMW v Ostravě stavím. Byl jsem se zde ptát na vstřik, ale nic mi takového jako že je svolávací akce nesdělili.

Thomic
Corporal
Corporal
Příspěvky: 29
Registrován: 18 črc 2017, 17:46

Re: svolávací akce

Příspěvek od Thomic » 12 črc 2018, 21:31

Tak to by mě teda zajímalo, jak to ve skutečnosti je?! Existuje někde nějaká oficiální informace?
Jihočeský kraj - Třeboň ;)

Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Re: svolávací akce

Příspěvek od Lajda » 14 črc 2018, 15:37

Tak jsem volal do BMW CarTec v Ostravě, kdy však se s motocykly stěhují do nové provozovny v Dolních Vítkovicích a operátorka mi nedokázala k danému nic bližšího říci. Zkusím to pak během příštího týdne.

Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Re: svolávací akce

Příspěvek od Lajda » 18 črc 2018, 19:46

Tak pro informaci. Dnes jsem volal do CarTecu v Ostravě. Ještě nejsou přestěhováni, ale zjistil jsem, že mají akci na motorky podle VINu. Nadiktoval jsem technikovi Posledních 7 identifikátorů VIN a zjistil mi, že mi zdarma provedou kontrolu klapky u sání a v případě problému mi ji vymění. Také zdarma. Říkal mi, že u každé moto je to různé. Některé vůbec nejdou na prohlídku. Je to podle VINu. Tak se objednám. Díky za info zdeNicku. :D

zdeNick
Příspěvky: 3
Registrován: 11 čer 2017, 20:32

Re: svolávací akce

Příspěvek od zdeNick » 20 črc 2018, 18:59

Nu, sice jsem se nedozvěděl co jsem potřeboval, ale na každý případ to bylo jak vidno k něčemu užitečné i pro druhé a to je hlavní. Čili rádo se stalo přátelé ;-) Z.

Uživatelský avatar
Lajda
Sergeant
Sergeant
Příspěvky: 64
Registrován: 07 pro 2016, 23:01

Re: svolávací akce

Příspěvek od Lajda » 21 srp 2018, 09:39

Tak mám po servise svolávací akce. Výměna těsnění a utažení matky na nádrži u čerpadla a namontovali mi tam ještě gumovou prachovku přes celou matku. Tu jsem tam neměl. Vše zadarmo a OK. Přijel jsem a oni objednali díly. Vůbec neřešili, jestli je jsou ty staré dobré. Za týden jsem přistavil motorku a do necelých 2 hod. bylo vše hotovo a já odjížděl ze servisu. Spokojenost. :D :D

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: svolávací akce

Příspěvek od Labus » 21 srp 2018, 17:46

tak super ;) Já na to mám zatím smíšený názor. Nechat "odborníky" šťourat do něčeho co už cca 15 let funguje :idea: aby tam nakonec nenamontovali nějaký kurvítko :roll:
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

wok
Příspěvky: 3
Registrován: 07 říj 2018, 11:49

Re: svolávací akce

Příspěvek od wok » 07 říj 2018, 12:06

Dotaz na Lajdu, prosím jaký máš ročník?
Mám 2003, tak bych tam nerad volal s dotazem na ověření svolávačky dle mého VINu a slyšel v telefonu jen smích...
Díky

Odpovědět