Po "pádu" zlobí

Technika, doplňky a tuning motocyklu...
Odpovědět
Ijon
Private
Private
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2017, 13:54

Po "pádu" zlobí

Příspěvek od Ijon » 07 čer 2017, 22:05

Včera se mi podařilo upustit motorku na zem, chtěl jsem jí rychle v dešti uklidit, ale uklouzla mi noha v blátě a bylo hotovo. Scarver se pěkně složil na pravý bok, naštěstí se nic moc nestalo, tedy nic, co by nespravila trocha lepidla. Pravá strana byla už odřená od minulého majitele...
Jenže, když jsem chtěl nastartovat, vyběhly otáčky nahoru, pak zase divně dolu, pak motor chcípl. To vše dokola v různých kombinacích. Pak jsem kousek odjel, motor různě vynechával a střílel do výfuku, načež chcípl úplně a startér ani ťuk. Svítila jen kontrolka oleje. Zkusil jsem odpojit baterku a pak 2x otočit plynem, aby se nakalibrovala jednotka, ale nic. Po nastartování zase vyběhly otáčky nahoru a motor chcípl.
Popravdě nevím, co dál. Nevím, jestli se nemohl někam dostat olej nebo co se mohlo stát.
Nemáte nějaký tip? Zítra holt pojedu sockou...

Uživatelský avatar
Seeker65
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Příspěvky: 77
Registrován: 23 dub 2016, 13:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Po "pádu" zlobí

Příspěvek od Seeker65 » 08 čer 2017, 07:32

Ahoj, na olej se mi to moc nezdá, zkus projít konektory u řídící jednotky, pokud startér ani ťuk tak pravděpodobně souvislost se spínačem na stojánku...zkontroluj ten, ale spíš bych to viděl někde na špatný kontakt

Ijon
Private
Private
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2017, 13:54

Re: Po "pádu" zlobí

Příspěvek od Ijon » 08 čer 2017, 08:30

Spínač na stojánku se mi nezdá, ten je aktivní až při zařazení kvaltu. Motorka si navíc ustlala doprava, opravdu ustlala, protože se zasekla pravou stranou řidítek do takové plachty a navíc byl shodou okolností pod ní polystyrén (neuvěřitelné, ale pravda). Takže se ulomil jen pravý blinkr a praskl už x-krát opravovaný štítek.
Spíš mi připadá, jestli nebude "něco" špatně u ovladačů vpravo, protože v tom místě to bylo zaseklé v plachtě. Ale je to celé divné.

Ijon
Private
Private
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2017, 13:54

Re: Po "pádu" zlobí

Příspěvek od Ijon » 08 čer 2017, 19:39

Dneska jsem na delší dobu odpojil baterku, zkontroloval konektory, trochu přešteloval páčky (měl jsem dojem, že se plyn nevrací úplně lehce. Po zapojení a nakalibrování zdá se OK, tedy tak jako předtím. Mám malinko nepravidelný volnoběh, ale tak to bylo vždycky. Takže snad OK. Ale kde byl přesně problém problém, těžko říct.
Doufám, že zítra se to zase nepokazí.

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Po "pádu" zlobí

Příspěvek od Labus » 17 čer 2017, 16:17

já si kdysy šteloval dorazem pod ovladačem startéru vůli plynové lanka. Našteloval jsem ji na minimum a bohužel tak, že lanko zůstalo malinko přitažené. Při jízdě mi to strašně střílelo, chcípalo a nemělo to výkon. Na volnoběh chcípala pořád. pak jsem doraz malinko povolil a bylo opraveno :P
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Odpovědět