Přední světlo

Technika, doplňky a tuning motocyklu...
Uživatelský avatar
Seeker65
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Příspěvky: 77
Registrován: 23 dub 2016, 13:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Přední světlo

Příspěvek od Seeker65 » 29 kvě 2017, 15:42

Ahoj, dělal jsem o víkendu přípravu na STK a mimo jiné jsem studoval značky na předním světle. Na dálkovém jsem pod označením HCR našel šipku doprava, což značí, že mám asi přední světlo pro levostranný provoz? Co tam máte prosím vy? Podle popisu níže by to mělo být bez šipky? Díky předem za info...

HCR Low and high (dip and main) beam headlamp, Class-B (usually halogen or LED)
[NO ARROW] Low beam is suitable only for use in Right Hand Traffic (US, Canada, Continental Europe, Scandinavia, Russia, etc.)
---> Low beam is suitable only for use in Left Hand Traffic (e.g., Britain, Australia, Africa, Japan)

PremaE34
Private First Class
Private First Class
Příspěvky: 24
Registrován: 07 pro 2016, 22:45

Re: Přední světlo

Příspěvek od PremaE34 » 29 kvě 2017, 16:25

Já jsem na tom stejně :)

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Přední světlo

Příspěvek od Labus » 29 kvě 2017, 17:22

domnívám se, že pro levostraný provoz by byly obě paraboly prohozené, tj. potkávačka vlevo a dálka vpravo. Jinak HCR znamená HCR - tlumené/dálkové asymetrické světlo s halogenovým zdrojem světla.

já tam mám tedy šipku doleva

Obrázek
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Uživatelský avatar
Seeker65
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Příspěvky: 77
Registrován: 23 dub 2016, 13:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světlo

Příspěvek od Seeker65 » 29 kvě 2017, 21:24

Myslel jsem doprava při pohledu zepředu, jak je to na fotce.... :D Tak to máme asi oba motorku z Anglie :lol:

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Přední světlo

Příspěvek od Labus » 29 kvě 2017, 22:00

strany se určují z pohledu jízdy :lol: dálkové vlevo, šipka vlevo, vše jak má být... :idea:
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

PremaE34
Private First Class
Private First Class
Příspěvky: 24
Registrován: 07 pro 2016, 22:45

Re: Přední světlo

Příspěvek od PremaE34 » 29 kvě 2017, 22:56

:D Tak to vypadá, že to máme všichni stejně,záleží na úhlu pokledu :D

Uživatelský avatar
Seeker65
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Příspěvky: 77
Registrován: 23 dub 2016, 13:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední světlo

Příspěvek od Seeker65 » 30 kvě 2017, 09:54

Labus píše:
29 kvě 2017, 17:22
domnívám se, že pro levostraný provoz by byly obě paraboly prohozené, tj. potkávačka vlevo a dálka vpravo. Jinak HCR znamená HCR - tlumené/dálkové asymetrické světlo s halogenovým zdrojem světla.

já tam mám tedy šipku doleva

Obrázek
Myslím si, že jediný rozdíl v našich světlech pro oba dva druhy provozu (vlevo a vpravo) bude jenom ta clonka v klopeném světle...polovina je rovně a druhá se svažuje buď doprava, nebo doleva. U mne jak jsem koukal doprava, takže by měli být lépe vidět opilci v příkopech...Tak je to snad dobře :P

Mexican
Corporal
Corporal
Příspěvky: 49
Registrován: 12 čer 2017, 10:08

Re: Přední světlo

Příspěvek od Mexican » 22 srp 2019, 10:37

mam otazku k prednemu svetlu
na nerovnostiach ceskych ciest cosi okolo pristrojovky znacne mlatilo. tak som to zacal rozoberal pekne po jednom od plexi a skoncil som az pri svetle. No a tam vidim problem. Cela vnutorna cast je dost volna a obe paraboly dost mlatia, stelovacim srobom to nejde nastavit (zasroboval som na max.. mate nejaky tip? ide to rozlepit zadna cierna cast od priehladnej vpredu? (akym sposobom--> rozpiect v kuchyni v trube napr?

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Přední světlo

Příspěvek od Labus » 23 srp 2019, 21:46

jo lze to, ale chce to dávku trpělivosti. Já to páčil příborovým nožem za nahřívání fénem. Měnil jsem prasklou čočku a při tom zjistil, že od paraboly mám jeden sroubek vypadlý úplně a dva povolené. Ale vyndej světlo ven a zjistíš, že snad ke vše šroubkům se s trochou zručnosti dostaneš i bez rozlepování světla, jen otvorem pro žárovky :!: Stačí je máznout lepidlem a zašroubovat zpět. Jinak ten bílej plast je jen jakoby zasunutej do toho černýho, kterej má "U" drážku a je vypatlenej nějakým černým tmelem.

můj elaborát s prasklou čočkou zde : viewtopic.php?f=3&t=312&start=10
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Mexican
Corporal
Corporal
Příspěvky: 49
Registrován: 12 čer 2017, 10:08

Re: Přední světlo

Příspěvek od Mexican » 23 srp 2019, 23:26

dikec Labus. to o tej prasklej cocke som nasiel (vdaka).. myslim ze je problem v tom aretacnom srobe, proste preskakuje. skusim to cez zimu rozobrat, bucha to dost

Odpovědět