Řemen

Technika, doplňky a tuning motocyklu...
Odpovědět
Boženka
Příspěvky: 3
Registrován: 27 kvě 2018, 16:33

Řemen

Příspěvek od Boženka » 27 kvě 2018, 16:43

Zdarec, píšu tedy za svoji drahou polovičku, která moc nerozumí technice. Zrovna jsme se vrátili z bike festu a jak schovávám motky do garáže, koukám že se začíná sesunovat řemen z rozety. Po prvotním ohledání jsem nenašel žádnou vůli ani na rozetě , ani na sekundáru. Nějaké nápady, čím by to mohlo být?

Uživatelský avatar
Seeker65
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Příspěvky: 77
Registrován: 23 dub 2016, 13:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Řemen

Příspěvek od Seeker65 » 28 kvě 2018, 12:44

Zkontrolovat napnutí řemenu?
http://f650cs.wikidot.com/belt-adjustment

Boženka
Příspěvky: 3
Registrován: 27 kvě 2018, 16:33

Re: Řemen

Příspěvek od Boženka » 28 kvě 2018, 20:57

Díky moc za radu, to bude vono. Pokusím se k tomu dostat tenhle týden a uvidíme. Ještě jednou díky.

Boženka
Příspěvky: 3
Registrován: 27 kvě 2018, 16:33

Re: Řemen

Příspěvek od Boženka » 12 zář 2018, 22:56

Zdarec, tak jenom ze zajímavosti. Po neůspěšném laborování s doštelováním řemenu, jsme si řekli, že to dáme do BMW. Však kolik můžou chtít za doštelování napnutí řemenu, že? Po kontaktování Cartec Ostrava nám sdělili, že se na Scarvera vztahuje svolávačka a že nám vymění řemenovou sadu plus hřídel v převodovce zdarma. No, nakonec jsem musel zaplatit nový řemen. Ale co stejně byl děravý od kamínků z Albánie. Po výměně, první vyjížďka a kravál od zadního kola, nešlo tacho a ABS. Jo a řemen byl zase na kraji. Nasraný jsem odvezl Báwo na vozíku do servisu a tam se zjistilo, že je vysypané ložisko v kyvce. Z toho důvodu už napoprvé začal klouzat řemen. Ložiska se vyměnili (mimochodem jsem nebyl schopný sehnat levněji, než mi udělali kalkulaci v BMW) a už je vše v pořádku. Takže klouzající řemen nemusí být pouze špatným napnutím. Když se motka zvedla, nešla cítit žádná vůle na kole, ale stejně tam byla. Naštěstí to neodnesla hřídel se snímačem ABS, protože ta sama o sobě stojí přes deset tis. Tož tak.

Odpovědět