Olej

Technika, doplňky a tuning motocyklu...
Matěj
Corporal
Corporal
Příspěvky: 33
Registrován: 07 pro 2016, 11:17
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele:

Olej

Příspěvek od Matěj » 06 kvě 2017, 23:16

Ahoj, ve starym foru bylo o oleji napsano uz hafo veci, kazdopadne mam s nim porad problemy. Loni na jare sem menil olej, jezdil celou sezonu a ke konci mi zacal tect olej po ramu a spousta oleje v airboxu. Podle vseho moc oleje, ale proc netek uz driv a nakych 8000km nic? Podle merky sem byl na minimu, tak sem dolil, po dalsich par stovkach km zase min, zase sem dolejval a z aiboxu vysaval. Vsechno to zrejme utikalo pres ten airbox, ale proc, kdyz uz tam bylo skoro na suchou merku? Jelikoz uz sem mel na tachometru pres 20000km, dal sem bramboru do carservisu na prohlidku, vymenu oleje a filtru (pred tim jsem to udelal sam, ale kdyz olej tek, rek sem si, ze to bude jistota). Motorka v cajku, nic nenasli. Po cca 500km zase olej v airboxu. V carservisu mi rekli, ze oleje tam mam akorat, ze je to divny, ale nenasli nic. Vysusil sem uz po stopadesaty airbox, koupil KN filtr, pac papirovy sem menil kvuli nacucani oleje uz 4... Ted to tece zda se o trosku min, ale prece. Spotrebu mam pres 4,5/100, coz je taky divny. Uz me to stve, pac v carsevisu sem platil za to, ze nic nezjistili a uz to resim dost dlouho. Tu spotrebu bych pricital zadelanymu filtru, ale ten by mel bejt momentalne cistej. Nevi nekdo co s tim nebo kdo kde by mi k tomu mohl neco rict/kouknout na to? Dik ;)

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Olej

Příspěvek od Labus » 08 kvě 2017, 08:02

teď ho budu měnit. Nejvíc se děsím povolení výpušťáku. Jinak výměna není po dodržení postupu vůbec složitá. Vypustit rám zátkou (šroubkem vlevo) pak motor, potom vyměnit filtr. A při tomto se zpět vejde přesně 2,5 litru nového oleje. Teda ještě vyčistit airbox a osadit novým vzducháčem ;)
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Uživatelský avatar
Seeker65
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel
Příspěvky: 77
Registrován: 23 dub 2016, 13:26
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Seeker65 » 08 kvě 2017, 08:21

Ohledně výpušťaku, ten origo je na prd, dal jsem tam nový s vnitřním imbusem a to jde povolit samo...skoro :D

Matěj
Corporal
Corporal
Příspěvky: 33
Registrován: 07 pro 2016, 11:17
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Matěj » 08 kvě 2017, 15:35

Vymenit olej umim, o to nejde. Mam na nem neco kolem 2000km, ale mozna ho vypustim, abych aspon zjistil kolik ho tam teda je, protoze nikdo nevi, proc to tece ven. Podle merky a typka z carservisu tam je oleje akorat.

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Olej

Příspěvek od Labus » 08 kvě 2017, 17:50

jde o to jestli to servis umí změřit.Motorka se musí zahřát až po sepnutí ventilátoru,pak nechat cca minuty vydechnout a pak měřit... Ale určitě, bych udělal jak íkáš. Vypustil bych vše a vyměnl sám přesně dle návodu. Málo servisů umí olej v tomto typu motorky vyměnit. Většinou akorát vypustí z motoru a o vypuštění rámu ani nevědí.
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Matěj
Corporal
Corporal
Příspěvky: 33
Registrován: 07 pro 2016, 11:17
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Matěj » 08 kvě 2017, 18:21

Přesně takhle mi to říkali. V carservisu se specializujou na bmw, proto sem to tam dával :? Všichni je chválej, ale na mě moc dobrej dojem neudělali. Po zahřátí motoru mi akorát tak pět minut trvá, než kombinačkama povolim víčko s měrkou oleje, takže dřív to ani měřit nedokážu :evil: :D A neni to o tom, že by bylo utažený, mě de tak brutálně ztuha celej závit...

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Olej

Příspěvek od Labus » 11 kvě 2017, 13:31

Tak jsem dneska vyměnil olej - ALE

vypustil jsem rám, vypustil jsem motor, vyndal jsem ol. filtr a z toho jsem měl skoro 3,5 litru oleje :!: :shock: (předchozí výměnu prováděl můj mechanik) a je pravda že vzduchový filtr čvachtal v oleji. Tak jsem vše vyčistil, vysušil, nandal filtr nový (vzduch. i olejový) a nalil přes kontrolní místo 2,5 l oleje Castrol Power1 10w40 ale nedokážu ho změřit :? Motorku jsem krátkou jízdou zahřál, nechal stát nastartovanou až se sepnul ventilátor. Pak ji chcípnul a asi minutu nechal stát. Pak jsem naměřil sotva na špičce měrky. Asi něco dělám blbě, protože na 100% množství oleje je správně...

v manuálu se píše přesně toto :
Nasaďte měrku do plnicího hrdla oleje, ale nezašroubovávejte do závitu.
1. Ujistěte se, že je motor v provozní teplotě a nechte ji na 1 minutu volnoběhu.
2. Vypněte motor a zkontrolujte hladinu oleje Měrkou.
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Matěj
Corporal
Corporal
Příspěvky: 33
Registrován: 07 pro 2016, 11:17
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Matěj » 11 kvě 2017, 22:44

Když si přečtu všechny ty fora o oleji, přijde mi, že má každej scarver jinej motor :D Do každýho se ho vejde jiný množství...

Matěj
Corporal
Corporal
Příspěvky: 33
Registrován: 07 pro 2016, 11:17
Bydliště: Praha 7
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej

Příspěvek od Matěj » 13 kvě 2017, 11:34

Takze ted sem meril olej. Nastartoval sem a nechal bezet dokud nespustil ventilator... Po deseti minutach hadice horky, ze sem na nich neudrzel ruku a ventilator nic. To je prvni fail. Chcipnu, necham minutu stat, vytahnu merku, utru, vytahnu, vysledek? Sucha merka! Ani na spicku oleje! Odpoledne to vypustim a uvidim, kolik ho tam je. Rám je samozrejme poblitej olejem, takze v airboxu zas bude pul litru. Nevite, kam to dat v Praze na servis? Sam na to asi neprijdu a do carservisu uz se mi to davat nechce... :|

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Olej

Příspěvek od Labus » 14 kvě 2017, 16:57

já teď měřil takto :

zahřál jízdou a pak zastavil a nechal na volnoběh bublat asi minutu. Při tom jsem vyšrouboval měrku a nechal ji poženou jen na závitu. Pak chcípnul a změřil = přesně na polovině měrky :mrgreen:
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Odpovědět