Olej

Technika, doplňky a tuning motocyklu...
Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Olej

Příspěvek od Labus » 27 čer 2019, 11:41

jak píše Seeker. Rozhodně bych nejezdil :!: :!: Vylej z rámu 1 litr a máš to :?: práce na 3 minuty. Ikdyž já bych to vylil všechno a dal tam to co patří :idea: Vlastně bych donutil ten servis dát tam to co patří a kolik tam patří. Ikdyž teď už bych jim nevěřil ani pozdrav.

Obrázek
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Mexican
Corporal
Corporal
Příspěvky: 49
Registrován: 12 čer 2017, 10:08

Re: Olej

Příspěvek od Mexican » 27 čer 2019, 19:34

ja som presiel z Castrol (co tu vyfotil Labus) na Shell Helix 4T -10w40. radi to krasne, jazdi to. Teda zena jazdi ;)

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Olej

Příspěvek od Labus » 28 čer 2019, 07:52

ona je důležitá specifikace. Pokud ji Shell má stejnou, nebude žádný problém ;) S Castrolem má BMW jen smlouvu :D
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Thomic
Corporal
Corporal
Příspěvky: 29
Registrován: 18 črc 2017, 17:46

Re: Olej

Příspěvek od Thomic » 29 čer 2019, 14:33

Tak info jak to celé dopadlo. Dojel jsem do servisu, chvíli jsem si připadal jak pacient, který si něco přečetl na internetu a teď poučuje doktora 😀 mechanik tam prý původně dal 2,5 l, ale nesahalo to ani k rysce a s tím mne nechtěli pustit, takže přidali litr. Vysvětlil jsem jim způsob měření a moc tomu nevěřili...
Dohodli jsme se ať odebere teda 3 dcl a já to projedu a změříme výsledek. No nakonec, po projížďce, několika odsávání, startování s čekáním do sepnutí ventilátoru, to vyšlo přesně na litr. Mechanik se omluvil, šel se přiznat a byl rád, že se dozvěděl něco nového. Upřímně ho to zaujalo a říkal, že si bude muset ten typ motoru nastudovat, protože to měnil poprvé. Chybama se člověk učí.
Co se týká oleje, podle typu motoru hledali opravdu na německých nebo rakouských? stránkách a byl tam opravdu 15w50 🤔 ještě mi to ukazoval...
Hlavně už tam mám správné množství a to je hlavní.
Jihočeský kraj - Třeboň ;)

Mexican
Corporal
Corporal
Příspěvky: 49
Registrován: 12 čer 2017, 10:08

Re: Olej

Příspěvek od Mexican » 30 čer 2019, 12:45

tak takemu servisu by som sa vyhol - ak nevidi olej tak po 2 a pol litri prileje liter? to to je za exota? to servisuje nakladne auta kde je olejova napln 15 litrov?pravidlo cislo jedna je ze ak robim olejovu vymenu musim vediet aky olej a kolko. potom musim vediet ako. z troch potrebnych veci zmrsili vsetky. to by som radsej servisoval doma

Thomic
Corporal
Corporal
Příspěvky: 29
Registrován: 18 črc 2017, 17:46

Re: Olej

Příspěvek od Thomic » 30 čer 2019, 12:54

Olej si příště vyměním sám. Měnil jsem ale i pneu, brzdovou kapalinu, brzdový kotouč a destičky, svíčku a filtry, tak jsem si řekl, když už to tam vezu, ať to udělá komplet...
Ten typ oleje by ale neměl vadit, na těch stránkách kde to hledali, byl opravdu doporučen. (bohužel si nepamatuji, kde to bylo 😉)
Jihočeský kraj - Třeboň ;)

Mexican
Corporal
Corporal
Příspěvky: 49
Registrován: 12 čer 2017, 10:08

Re: Olej

Příspěvek od Mexican » 30 čer 2019, 12:58

okrem prezutia pneu to zvladnes s hobby nadsenim nabuduce bez problemov. Teda ta sviecka je trochu oprus, ale aspon do ruk dostanes demontaz plastov :) to hovori servisacka lama (ja)

Thomic
Corporal
Corporal
Příspěvky: 29
Registrován: 18 črc 2017, 17:46

Re: Olej

Příspěvek od Thomic » 30 čer 2019, 13:08

Příště si s tím pohraju. Nedávno jsem měnil blinkr a baterii, takže s plasty jsem už přišel do styku 😀
Jinak k tomu oleji, 15w50 doporučuji i na luis.eu
https://m.louis.eu/rund-ums-motorrad/bi ... r/k14/1050
Jihočeský kraj - Třeboň ;)

hitman128
Příspěvky: 1
Registrován: 01 srp 2019, 10:15

Re: Olej

Příspěvek od hitman128 » 01 srp 2019, 10:22

Ahoj, koupil jsem si f650ku (funduro, vím že sem uplně nepatřím ale forum funduro už bohužel nejede) a byl přelitý olej, s tím jsem najel asi 60km než jsem to zjistil, olej jsem následně po plném ohřátí odsál (cca 2dcl) aby byl přesně na max. Po té jsem začal zjišťovat co to mohlo napáchat, nejspíše jen olej v airboxu? Jenže záslepka pro vypouštění oleje z airboxu chyběla a trubička ani nebyla mastná, je možné že by bylo ucpané odvzdušnění kliky? Odkud případně vede? Občas po chcípnutí motoru je slyšet takové jakoby přicucnutí vzduchu (jak kdyby byl například podtlak v nádrži, ale tam není)

Uživatelský avatar
Labus
First Sergeant
First Sergeant
Příspěvky: 204
Registrován: 07 pro 2016, 11:18
Bydliště: Labus77@seznam.cz

Re: Olej

Příspěvek od Labus » 01 srp 2019, 15:19

myslím, že se mi to chová stejně ;) od té doby co si měním olej sám ho v airboxu již nemám :P
:geek: Ústecký kraj - Dubí u Teplic :geek:

Odpovědět