Ahoj Scarveraci!
Jistě jste si všimli toho hnusnýho, žlutýho banneru dole, který hlásí konec fóra. Jelikož už mě nebaví závislost na Blueboardu, domluvil jsem se s Petrem, že rozběhnem fórum vlastní a to ZDE.
Prosím tedy všechny, kteří mají ještě zájem o fórum, aby se registrovali na tom novém. Staré s koncem roku ukončím.
Děkuji!
BURE

Služba Blueforum končí a tedy i toto fórum bude zrušeno - 1. 1. 2017. Administrátorům doporučujeme najít si jinou službu pro provoz fóra. Děkujeme všem, že jste nás používali! Blueboard.cz.

FóraCESTOVÁNÍ
« Předchozí 1 2 Další »

Ukrajina " 2011 "

Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#1 25. 10. 2011 21:37

Ukrajina 2011

Takže pokus číslo 2 

Není úplně jednoduché psát něco co už jste napsali ,ale pokusím se to nějak shrnout. Na začátek se musím omluvit Praskinovi ..měl jsem s ním rozjednanou rozetu , ale díky okolnostem (nabourané auto) nebyly finance …tak jsem to musel pořešit samoopravou.
Původně měli jet čtyři motorky a pět lidí …nakonec jeli dvě a tři lidi,jeden dostal na kamionu od rakušáků týden před odjezdem 600,– euro pokutu ..tak to pro něj bohužel skončilo dřív než začalo a druhý to vzdal díky vzkazkům ,že ho okradou a.t.d….
No a tak jsme vyrazili.
Nevím co Vás zajímá tak ve zkratce.
Jeli jsme ke kamarádovi do Vrchnej Grabivnice což je asi 40km nad Mukačevem ..takže nikam moc daleko , ale zas né blízko tak akorát ;-).
Cesta tam přes Rožnov pod Radhoštěm ..Horní Bečvu na sk ..první noc na Liptovské Maře(kemp necelých sedm euro-osoba,motorka,stan)­..pěkné prostředí ,internet v ceně ,každých pár metrů zásuvka,lavička ,stůl,toalety a kuchyňka čisté.
Dál jsme jeli přes Tatry ..Štrbské pleso a dál vrchem na Zemplínskou Šíravu …Tam už to bylo jak na východě …trošku víc paří :-).Když jsme se chtěli ubytovat na jednom z kempů tak nám chlápek hlásí –však místa je tu dost ne? Tak se někde ubytujte a pak se stavte …když jsme se stavili už tam nikdo nebyl ..no takže kemp zadarmo ..no zadarmo drahej  zázemí dost tragické a hlavně snad v každém stánku a hospodě hrála nějaká kapela ..takže do jedné do rána měl člověk hlavu jak kopačák ,protože tam kde stály stany se všechno krásně míchalo dohromady..takže jsme zvolili párty vedle nás nějakých mladých borců ,kteří měli kvalitní aparát v autě ..zaplať za ně!!! :-D.
Přejezd na ukrajinskou stranu v pohodě –jeli jsme přes Užhorod…během hodiny jsme byli na druhé straně..peníze vyměnit hned za hranicema na grivně ..dá se v pohodě platit i USD ..s Eurem tam nepochodíte.
Co o Ukrajině psát ??? Lidi jsou tam ještě srdeční ,pohostinní a pomůžou Vám.
Když tam někdo zamává u silnice tak tam lidi zastaví a pomůžou .Určitě si zajdite do Báně(sauna) stojí to za to !! Za dvě hodiny pro čtyři lidi s flaškou vína a pivkama jsme dali 500,–kč.Benzín- nejdražší 22kč .!!Sice se Vám stratí pár kobylek …ale to oželíte.
Určitě ochutnejte Kvas,nakupte si bombony a čokoládky jsou za pár korun ..prodávají se na váhu a jsou luxusní ..No oni tam maj de fakto všechno chutnější bo to není ještě oje…né!
Taky jejich pohostinnost je úžasná ..na snídani víc jídla než u Nás na sváteční oběd..
Přklad jedné snídaně :

  • zelený boršč
  • pečená kuřecí stehna s bramborami se smetanovou omáčkou
  • dva druhy zeleninového salátu
  • chleba s domácím máslem
  • něco sladkého

a VODKA :-D.
Jinak moc věcí na památku ..jako nějaké turistické známky a podobně tam nenajdete .Já si dovezl akorát dřevěný křížek na ochranu pocestných ,který jsem dostal od Jirkovi babičky.
Zpět se nevracejte určitě v neděli ..to se vrací všichni do práce postojíte si .
Když bude nějaký problém na celnici ..tak do pasu po dvacce grivní na hlavu a je po problému.Na slovenské straně Vás prohlédnou ..kontroluje se jídlo pobléhající rychlé zkáze..to všechno musíte vyhodit..takže vozit si nějaké uzeniny ,sýry ..špek a podobně nemá význam.Jo a řaďte se do front kde je nahoře znak EU ..jak tam .tak i zpátky jinak si tam postojíte s domorodci !
Cestu zpátky jsme jeli přes Nízké Tatry a pak úplně spodem …Jo v Košicích jsou nejhezčí baby z celého slovenska.!!!!! :-D .
Ještě nějaké kempy ..končili jsme v Senci na Slnečných Jazerách …cestou ještě na Gabčíkovo ..no a pak domů ….trošku deprese …příští rok buď opět Ukrajina ..ale trošku dál ..chtěli bychom se mrknout k Černobilu ..a nebo Litva, Lotyšsko..
Ale to ještě daleko …tak to snad vyjde…
Ten kdo to dočetl ..gratulace ;-) !
Zdarec

P.s. Já zapomněl něco o strojích …ale není co ..bo dva roky jen tankuju a měním olej ;-) !
Moto .1 : BMW F 650 CS
2: Honda FJR 1300
a MY !!! :-D.

Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#2 25. 10. 2011 21:38
Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#3 25. 10. 2011 21:39
Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#4 25. 10. 2011 21:39
Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#5 25. 10. 2011 21:40
Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#6 25. 10. 2011 21:41
Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#7 25. 10. 2011 21:41
Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#8 25. 10. 2011 21:42
Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#9 25. 10. 2011 21:43
Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#10 25. 10. 2011 21:55
Bunkr stavěný maďary ..něco jako u Nás hraniční openění.
oprava utrženého blinkru I.
oprava II.
Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#11 25. 10. 2011 21:56

a tt ttto je vše ;-) .

Rostislav Havran

Rostislav Havran

Master Sergeant

Příspěvků: 172

#12 26. 10. 2011 20:04

[13] Kráása 8-O

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#13 27. 10. 2011 09:26

Ahoj, pekny!
Jeste by me zajimalo, co polictajti? Jak je to s alkoholem za riditky, kdyz davaji ke snidani vodku? Nebyla by mapa cestopisu? Jo a copak se ti stalo, zes musel tasit sekundak? :-D

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#14 28. 10. 2011 15:15

Jo ..oprava ..nevím co mám pořád s Hondou ..ale ta druhá byla samozřejmě Yamaha FJR 1300

Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#15 28. 10. 2011 15:20

[13]
No s tím bych si moc nepohrával …i když oni ti dají dejchnout jen když vyloženě vidí , že seš našrot ..maj pořád balonky a na každý dejchnutí musí vypisovat papír …takže se jim moc nechce …
sekunďák jsem musel tasit bo jsem si při nakládání ulomil blinkr..takovej šikula jsem
:-) …mapu se pokusím dodat..

Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#16 28. 10. 2011 15:36
Petr

Petr

First Lieutenant

Příspěvků: 534

#17 28. 10. 2011 15:37

zhruba …

erix7

erix7

Master Sergeant

Příspěvků: 193

#18 2. 11. 2011 12:28

Parada, klidne bych jel taky, pracuji na UA uz druhym rokem, aktualne pisu z Kyjeva. Zakarpatyia je prekrasna, moc pekny je to v Bukovel, Svalava az do Lvova. Uz sem projel celou Ukrajinu vyjma Kyrmu, tam sem se jeste nedostal. Na severu je to nic moc, dlouhe rovne rozbite cesty , ale zapdni Ukrajina na moto urcite skvely, ceny benalu nizsi nez u nas a taky je tu EURO benal, nejenom domaci. Hrivna si ted stoji 1 EUR 11 UAH a ocekava se spadnuti- inflace, snazi se to umelo drzet nad vodou alespon do EU fotbalu na pristi rok. skoda tedy jenom ze ste nakonec byli jenom 2× moto ve trech. Ale i tak moc pekny.

I like cars and motobikes
erix7

erix7

Master Sergeant

Příspěvků: 193

#19 24. 1. 2012 18:31

Tak opet zdravi z Kyjeva, jeste v prosinci jsem projel celou UA autem, clekem 7190 km za 10 dni. na moto zapdni skuecne neni. jenom od hranic po rekneme Lviv, proipadne Ivano Frankivsk.

I like cars and motobikes
BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#20 24. 1. 2012 21:37

[17] Ty madla kolem bazenku jsou hlinikove? Kde si je sebral?

" V jednoBuchosti je síla . . . "
« Předchozí 1 2 Další »

Abyste mohli přidat odpověď, musíte se přihlásit.

RSS kanál tohoto tématu