Ahoj Scarveraci!
Jistě jste si všimli toho hnusnýho, žlutýho banneru dole, který hlásí konec fóra. Jelikož už mě nebaví závislost na Blueboardu, domluvil jsem se s Petrem, že rozběhnem fórum vlastní a to ZDE.
Prosím tedy všechny, kteří mají ještě zájem o fórum, aby se registrovali na tom novém. Staré s koncem roku ukončím.
Děkuji!
BURE

Služba Blueforum končí a tedy i toto fórum bude zrušeno - 1. 1. 2017. Administrátorům doporučujeme najít si jinou službu pro provoz fóra. Děkujeme všem, že jste nás používali! Blueboard.cz.

FóraCESTOVÁNÍ

Dolomity 2010

Jirka

Jirka

Staff Sergeant

Příspěvků: 42

#1 12. 10. 2010 14:36

Moje předchozí motorka byl Marauder VZ 800.Myslel jsem si ,že to bude ideální pro moje kochání se po krajině,ale nebylo to ono.Při brouzdání na netu jsem narazil na nějakou vzhledově divnou,až hnusnou motorku.A už mě nepustila!! Je jasný ,že mluvím o Scarveru.No a letos jsem se rozhodl,že nebude jezdit jen okolo komína,ale vyrazím někam do kopců.S třemi kamarády jsme se domluvili na Alpách a Dolomitech.Udělal jsem běžnou údržbu+ nový gumy a jelo se.Sraz s Pražáky jsme měli u Linze.Pak jsme už uháněli až za Innsbruck směr Timmelsjoch do penzionu Adler.Velice příjemní majitelé z Holadska. Druhý den přišlo to pravé pro Scarvera.Průsmyk Timmelsjoch za nádherného ,až kýčovitého počasí.Na to že je to jednobuch,žádný problémy v serpentinách na jedničku,tah od spodu a jel jak drak.Po pauze v průsmyku jsme pokračovali přes Merano na další vrchol výletu, passo di Stelvio.Scarver zase jen chrochtal blahem, kamže jsem ho to vyvezl. Samozřejmě zase azurový nebe a obláčky. Pak sjíždíme do Bormia a dál na passo Valfurva…dál už hledáme nocleh,zastavujeme u penzionů.Na jednom parkovišti jsem chtěl zastavit na svahu směrem po vrstevnici, jenže motorka se nahnula na stranu,kde bylo hluboko na zem,motorku jsem neudržel......a bylo to.Noha křupla a bylo vymalováno.Kamarádi zajistili sanitku a domluvili stáj pro motorku, pak už jen sanitka,špitál v městečku Cles a 4 denní pobyt.Ráno ještě domluva s kamarády,že jsem po operaci ok a můžou pokračovat v klidu. Ale všechno od operace, jídlo a ostatní servis na úrovni. O motorku se postaral majitel penzionu,kde se to stalo,jako o vlastní.Zamčená garáž ,bágly u něho v penzionu. Protože motorka byla ok,tak pro ni jel za týden syn. Opravdu se mu povedlo počasí.Jel na noc 900 km a v dešti až domů. Co se týká Scarvera,fakt maximální spokojenost,jak se spotřebou (3,5 /100km) tak s pohodlím a obratností ve vracečkách v průsmycích.Než jsem ho koupil,tak jsem se různě dočetl,že na takový způsob jízdy(zatáčky do stoupání a tak) není vhodný,ale je to blbost. Mám na něm turistické vyšší plexi,takže i za deště celkem bez problému. Už má slíbeno,že příští rok jede zase! Akorát teda,že jsem za celou cestu nepotkal dalšího. To je tak můj výlet se Scarverem zakončený ve špitále.I když je to negativní zkušenost,tak je na co vzpomínat a možnost porovnávat.





 

Editováno: Roman Bureš, 20. 10. 2010 13:42

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#2 13. 10. 2010 18:14

[1] Souhlasim Jirko, ze pokud nekdo rika, ze Scarver a zatacky do stoupani nejsou vhodna kombinace, ten je bud magor, nebo na nem nikdy nejel. Protoze tohle je presne to, co CSko miluje!!! ;-) Jen skoda te nohy, ze ti zkazila vylet a taky zamezila prijet na sraz, pac tam bys videl dalsich 5 Scarveru vedle sebe. A za sebe muzu prohlasit, ze to byla pastva pro oci! :-)
Kdyz bys mel nekde na nejaky galerii fotky, hod sem odkaz, nebo mi jich par posli, ja je sem hodim… 8-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Jirka

Jirka

Staff Sergeant

Příspěvků: 42

#3 17. 10. 2010 13:22

Tak jsem dne konečně po nucené přestávce vyvenčil miláčka!!! Sice ještě s italským blátem,ale vůbec to nevadilo.Tak dufám že to není ještě letos naposled.

Jirka

Jirka

Staff Sergeant

Příspěvků: 42

#4 13. 6. 2011 21:02

Podle hesla „pachatel se vací na místo činu“ začátkem července vyrážím zase do Alp a Dolomit kolem mého oblíbeného špítálu.Na 4 noci.Ještě nevím kolik budu platit já a kolik pojišťovna!!:-D

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#5 15. 6. 2011 17:08

[4] Jen blbni… :-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Jirka

Jirka

Staff Sergeant

Příspěvků: 42

#6 8. 7. 2011 12:22

Tak jsme byli nuceni zavelet k ústupu po probuzení v Kaplici.Olověná obloha,trvalý déšť,10st. C. Předpověď pro horské průsmyky : minusové teploty s možností sněžení.:-( Náhradní termín je koncem srpna.

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#7 8. 7. 2011 16:25

No vidis, a to sis kvuli tomu urthl nejvetsi motorkarskou udalost letosni sezony od huby… :-) Snad ti teda ten srpenec bude vice naklonen! ;-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
erix7

erix7

Master Sergeant

Příspěvků: 193

#8 19. 7. 2011 15:03

smula pro nohu, hlavne ze jsi jiz OK a vylet moc pekny.

I like cars and motobikes
Jirka

Jirka

Staff Sergeant

Příspěvků: 42

#9 19. 1. 2012 21:42

Tak už zase čumím do mapy Itálie a zjišťuju,že musím zase do Dolomit.ale se stanem.Asi pojede se mnou taky řemenář ,ale na Suzuki Savage. Taky mladý kluk…62:-D

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#10 19. 1. 2012 22:13

Ja uz taky planuju… :-D Tak at ti to dobre dopadne! ;-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Jirka

Jirka

Staff Sergeant

Příspěvků: 42

#11 20. 1. 2012 15:24

[10] A kam to bude??

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#12 21. 1. 2012 09:49

Polsko – festival vikingu, pobrezi Baltu, hrady, Big Jesus… Takovy hezky kolecko… :-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "

Abyste mohli přidat odpověď, musíte se přihlásit.

RSS kanál tohoto tématu