Ahoj Scarveraci!
Jistě jste si všimli toho hnusnýho, žlutýho banneru dole, který hlásí konec fóra. Jelikož už mě nebaví závislost na Blueboardu, domluvil jsem se s Petrem, že rozběhnem fórum vlastní a to ZDE.
Prosím tedy všechny, kteří mají ještě zájem o fórum, aby se registrovali na tom novém. Staré s koncem roku ukončím.
Děkuji!
BURE

Služba Blueforum končí a tedy i toto fórum bude zrušeno - 1. 1. 2017. Administrátorům doporučujeme najít si jinou službu pro provoz fóra. Děkujeme všem, že jste nás používali! Blueboard.cz.

FóraTECHNIKA

Jak funguje ABS?

Dan

Dan

Sergeant

Příspěvků: 24

#1 12. 5. 2014 20:56

Ahoj všem, možná trochu lama dotaz – jak přesně funguje ABS? Znamená to, že když to zahamtnu se nezablokuje kolo nebo že prostě přes ta řídítka nepřeletím ať se děje cokoli? Raději se zeptám, než to prubnu :-)

Boris Belousov

Boris Belousov

Master Sergeant

Příspěvků: 116

#2 12. 5. 2014 21:26

ABS = Anti Blocking System, takže platí oboje tvoje předpoklady. Bohužel existují i výjimky, které jsou asi dány stářím naší Scarver ABS jednotky. Předek můžeš zablokovat při malé rychlosti na písku či štěrku a poroučet se k zemi (otestováno prakticky při rychlosti cca 10 kmh). Zatím jsem nenašelo dvahu ABS zkoušet, ale už se mi ho podařilo na suchu aktivovat při panickém brždění. A jsem rád, že ABS na scarverovi mám, nespadl jsem u toho.

Astráček

Astráček

Captain

Příspěvků: 628

#3 12. 5. 2014 22:23

[1] Přes řidítka přeletět můžeš, když bude taková přilnavost, že se kolo zastaví takříkajíc na fleku, ale pokud by začalo kolo klouzat, tak se aktivuje okamžitě ABS a přestane blokovat a brzdí přerušovaně, takže jde zatáčet, ale blbě.
Opravdu to chce vyzkoušet, abys nebyl překvapenej, až ABS zasáhne.
Zkoušel jsem to na šotolině, je to paráda, ale když zašlápneš jen zadní brzdu na klouzavým povrvhu, tak to téměř nezpomalí…:-D

Když moto, tak BMW.
BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#4 13. 5. 2014 07:05

[1] Nejlepsi vychytavka je, kdyz ABS promacknec. Tj., ze brzdovou packu mas primacklou az na riditku a misto brzdneho efektu slysisi jen jak susti nepritisknute desticky o kotouc. To bys v tu chvili stipal prdeli desitku kulatinu. Ale staci pustit packu a znova zmacknout a zas vse funguje… ;-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Astráček

Astráček

Captain

Příspěvků: 628

#5 13. 5. 2014 16:28

[4] To taky jde ? promáčknout?

Když moto, tak BMW.
BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#6 13. 5. 2014 17:29

[5] Me se to povedlo nekolikrat. ABS ti prerusi tlak na brzdic a v ten moment to domacknes. Ale nic hroznyho, pustis a znacnes a zase brzdi jak slak. Ale ten prvni sok je libovej… :-D

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Astráček

Astráček

Captain

Příspěvků: 628

#7 13. 5. 2014 18:55

[6] Tak to musím taky zkusit, abych nebyl zaskočenej…

Když moto, tak BMW.
BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#8 13. 5. 2014 19:17

[7] Povedlo se mi to za 6 let jen 2×, tak snad budes mit stesti… :-D

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Jarda

Jarda

Master Sergeant

Příspěvků: 130

#9 13. 5. 2014 22:17

[8] Romane neříkej že tak má fungovat ABS,tos mě pěkně vyděsil. Proč zadní brzda normálně kope jako v autě a přední promáčkneš? Tam musíš mít nějakou chybu,to musí fungovat při trvale zmáčknuté páčce bez ohledu na Tvé schopnosti,ostatně proto to tam je aby to přemýšlelo a reagovalo za nás. Ještě je možné že jsem Tě špatně pochopil.Čau.

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#10 14. 5. 2014 07:11

[9] Hele, mozny to je, ze tam mam sotka. Ale slysel jsem i jine vypravet to same… Sam jsem si to nevymyslel a fakt se mi to stalo. At tak ci onak, stat se to na motorce s ABS muze a je treba s tim pocitat a ne se spolehat jen na jednicky a nuly… ;-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
standa111

standa111

Second Lieutenant

Příspěvků: 412

#11 14. 5. 2014 23:40

[10] Jo jo,kdo je připraven není zaskočen:-P

standa111
dusan

dusan

Sergeant

Příspěvků: 27

#12 15. 5. 2014 22:58

Skúšal som obe brzdy na asfalte posypanom súvislou vrstvou piesku. ABS fungovalo jak na aute, nevšimol som si efekt „premáčknutia“. Vibrovalo to až do temer úplného zastavenia. Po pár pokusoch som si celkom zvykol.
V praxi som mal možnosť využiť ABS pri nečakanom brzdení v križovatke, kedy som zahamtol v panike prednú brzdu naplno. Bolo napršané a práve som sa nachádzal na čerstvo namaľovanom prechode (to biele svinstvo je jak ľad) a nebyť pomoci abs-ka tak som určite na zemi.
Takže u mňa v pohode, som rád že to mám…
Vyskúšať si fungovanie týchto serepetičiek na nečisto je určite dobrý nápad.

Keď raz zomriem, chcem odísť pokojne v spánku ako môj dedo. Nie s hrôzou v očiach a krikom ako cestujúci v jeho aute.
Astráček

Astráček

Captain

Příspěvků: 628

#13 15. 5. 2014 23:33

[12] JJ…souhlas.

Když moto, tak BMW.
BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#14 16. 5. 2014 08:06

[12] Promacknuti neni vec, ktera je bezna za normalnich okolnosti a spravnem fungovani celeho systemu. Jen rikam, ze se to stat muze a co s tim, kdyz se to nahodou stane… :-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Dan

Dan

Sergeant

Příspěvků: 24

#15 18. 5. 2014 11:52

To promáčknutí mě trochu vyděsilo, tak jsem po tom pátral, prý se to stává u starší brzdové kapaliny, ve které jsou nějaké mikrobublinky vzduchu. Přijde mi divné, že by brzda „fungovala“ tak, že občas prostě nezabrzdí 8-O


Abyste mohli přidat odpověď, musíte se přihlásit.

RSS kanál tohoto tématu