Ahoj Scarveraci!
Jistě jste si všimli toho hnusnýho, žlutýho banneru dole, který hlásí konec fóra. Jelikož už mě nebaví závislost na Blueboardu, domluvil jsem se s Petrem, že rozběhnem fórum vlastní a to ZDE.
Prosím tedy všechny, kteří mají ještě zájem o fórum, aby se registrovali na tom novém. Staré s koncem roku ukončím.
Děkuji!
BURE

Služba Blueforum končí a tedy i toto fórum bude zrušeno - 1. 1. 2017. Administrátorům doporučujeme najít si jinou službu pro provoz fóra. Děkujeme všem, že jste nás používali! Blueboard.cz.

FóraTECHNIKA

problém so štartovaním

kotva33

kotva33

Private First Class

Příspěvků: 5

#1 7. 4. 2014 22:47

Zdravím všetkých, po 2 rokoch odstavenia sme chceli oživiť motorku, nemôžeme však naštartovať…jasné, že baterka je v háji, skúšali sme to cez inú baterku cez káble… snaží sa, buble..... ale nenaštartuje. Pozreli sme poistky… 3 boli nefunkčné, tie sme vymenili… ani aj tak nejde naštartovať… Okrem iného, podľa manuálov by mali byť 4 poistky, ja ich tam mám 8… rok výroby uvedený v techničáku 2006, ale pod sedlom bola nejaká nálepka 2005. Bol dovezený z Ameriky, nemá kilometrovník, ale meria míle…
Neviete poradiť?

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#2 8. 4. 2014 06:53

[1] Nalej do nadrze pekne z vysky 100 oktanovy benzin, nabij baterku, nebo v idealnim pripade dej novou, popr. startuj pres kabeli z autobaterie a uvidis… Predtim bych ale jeste checknul svicku.
Ty pojistky me zajimaji, udelej fotku prosim! :-)

Editováno: BURE, 8. 4. 2014 05:54

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Rostislav Havran

Rostislav Havran

Master Sergeant

Příspěvků: 172

#3 8. 4. 2014 09:16

[2] Nejsou tam nastrkaný náhradní pojistky?

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#4 8. 4. 2014 13:12

[3] to by se tam snad ani neveslo, ne? ale musel bych se mrknout… :-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
kotva33

kotva33

Private First Class

Příspěvků: 5

#5 8. 4. 2014 22:17

[2] Benzín je, štartovali sme cez káble ....... aj tak nič. Teraz ideme vybrať baterku a vymeniť ju za novú. Potom uvidím… čo ďalej. Poistky môžem odfotiť… je ich tam proste 8…žiadne z nich nie sú určite náhradné..... odfotím! Tri boli vadné..... neboli funkčné výstražné svetla, blinkre a diaľkové svetlo, to všetko začalo po výmene fungovať. Dostala sa ku mne informácia, možno je to blbosť, že to jednoducho iba nechce ísť naštartovať cez káble, že po výmene baterky to pôjde a ďalšia vec, čo mi vraj môže spôsobovať, že nechce naštartovať je to, že mám spustený bočný stojan a aj napriek tomu, že svieti neutrál, môže niekde niečo blbnúť, nejaké čidlo, ale to sa mi nezdá, pretože predtým štartovala aj na stojane.

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#6 8. 4. 2014 22:44

[5] pres kabely by mela naskocit, kdyby to bylo baterkou. To s tim stojanem se mi taky nezda… Jedine zkusit nastartovat se zmacnutou spojkou. A pak jeste ta svicka, jinak uz me nic nenapada…

" V jednoBuchosti je síla . . . "
kotva33

kotva33

Private First Class

Příspěvků: 5

#7 9. 4. 2014 23:28

[6] Ja musím vždy štartovať so zmačknutou spojkou, inak mi nenaštartuje. Ale všimla som si dnes, že nepočujem to bzučanie po zapnutí kľúčika, asi palivové čerpadlo/vstre­kovanie, tak si myslím, že bude problém niekde tam … ale keď sa pokúšam naštartovať, tak potom ako vypnem kľúčik počujem, ako to zabublinkuje a benzín steká späť do nádrže. Neviem tu vložiť fotku mojich sviečok, pošli email, kam môžem poslať fotku.

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#8 10. 4. 2014 07:41

[7] mam ho v profilu. klidne i natoc celou startovaci proceduru na video a posli mi to… No pokud musis startovat se zmacknutou spojku, tak je neco spatne neutralem nebo jeho snimacem…

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Boris Belousov

Boris Belousov

Master Sergeant

Příspěvků: 116

#9 16. 4. 2014 13:44

[8] Snímač neutrálu, snímač stojanu by způsobil, že po zařazení kvaltu motor chcípne.

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#10 16. 4. 2014 16:26

[9] Vsak ja o stojanu nemluvim… :-D Spis ten neutral, protoze jinak by nemusel startovat s vymacklou spojkou.

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Boris Belousov

Boris Belousov

Master Sergeant

Příspěvků: 116

#11 17. 4. 2014 08:47

[10] Sorry, blbě čtu.

kotva33

kotva33

Private First Class

Příspěvků: 5

#12 29. 4. 2014 22:41

Zdravím Vás, neutrálom to nebude a aj palivové čerpadlo to nie je, bolo vybraté, napojili sme ho na priamo cez káble z druhej batérie, krásne saje, z hadičky benzín striekal… problém je ale v tom, že keď sme palivové čerpadlo znova napojili, tak zase nič..... ale zistili sme, že do konektoru, ktorý vedie k palivovému čerpadlu nejde energia… všetko premerané voltmetrom, takže čosi je s elektrikou… pritom všetky poistky (všetkých 8) je OK, 2 x skontrolované… tak teraz nevieme, kde je problém… Okrem toho je nám divné, že motorka berie z baterky energiu 50 miniamperov aj keď v nej nie je ani kľúčik…tak čo berie z baterky energiu?

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#13 30. 4. 2014 07:25

[12] Minimalne hodiny… :-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
kotva33

kotva33

Private First Class

Příspěvků: 5

#14 8. 7. 2014 21:10

hodinky by boli super…
Bohužiaľ ........problém so štartovaním = spálená riadiaca jednotka ..........nikto nevie ako… vraj skrat! Menil už niekto z vás riadiacu jednotku za novú?

dusan

dusan

Sergeant

Příspěvků: 27

#15 10. 7. 2014 22:36

jo, menil . . . (nie osobne, v servise) . . . priprav si hromadu prachov -.-

Keď raz zomriem, chcem odísť pokojne v spánku ako môj dedo. Nie s hrôzou v očiach a krikom ako cestujúci v jeho aute.
BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#16 11. 7. 2014 07:15

[14] nech si poslat jinou od Praskina, jinak se z toho poseres! ;-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "

Abyste mohli přidat odpověď, musíte se přihlásit.

RSS kanál tohoto tématu