Ahoj Scarveraci!
Jistě jste si všimli toho hnusnýho, žlutýho banneru dole, který hlásí konec fóra. Jelikož už mě nebaví závislost na Blueboardu, domluvil jsem se s Petrem, že rozběhnem fórum vlastní a to ZDE.
Prosím tedy všechny, kteří mají ještě zájem o fórum, aby se registrovali na tom novém. Staré s koncem roku ukončím.
Děkuji!
BURE

Služba Blueforum končí a tedy i toto fórum bude zrušeno - 1. 1. 2017. Administrátorům doporučujeme najít si jinou službu pro provoz fóra. Děkujeme všem, že jste nás používali! Blueboard.cz.

FóraTECHNIKA
« Předchozí 1 2 3 Další »

Helma s život s ní, aneb na kolik si ceníš svoji palici :-)

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#1 23. 3. 2014 11:39

Cely svuj motozivot jsem jezdil obycejne, levne helmy a v tomto ohledu bezpecnost a pohodli svoji kedlubny trochu podcenoval. Ridil jsem se pravydlem, ze drahe helmy maji vyznam jen pro zavodniky a ze na to moje prdlani nema cenu vyhazovat prachy za drahou a kvalitni helmu. Za ty roky poslouchani aerodynamickeho hluku jsem prisel o 20% sluchu…

Ted se mi podarilo vyhodne koupit od jednoho naseho kolegy helmu SHOEI NEOTEC.

Naprosto jsem zmenil svuj pohled na vec! Uzasne pohodli, skvele fungujici ventilace, pinlock, nehlucnost, kvalitni zpracovani, proste bomba! Lacine srace uz nikdy vice, coz oceni moje palice!!!

A jak jste na tom VY? Co jezdite za helmy, jake mate zkusenosti a jak na toto tema pohlizite komplexne? ;-)

Editováno: BURE, 27. 4. 2014 09:18

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Astráček

Astráček

Captain

Příspěvků: 628

#2 23. 3. 2014 12:12

Njn, to bys mohl založit další téma „Nakolik si ceníte svou kůži“ tzn. v jakých hadrech jezdíte a jaké boty, rukavice nosíte atd......a pak zjistíš, že kdyby jsi měl mít všechno nej, tak to bude stát víc než celá motorka. Takže není lepší pak nejezdit vůbec, kdybych měl přemýšlet o tom co kdyby?…
Ale jó, určitě to pohodlí v té helmě oceňuju.

Když moto, tak BMW.
BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#3 23. 3. 2014 12:55

[2] Kazda legrace neco stoji! Hadry jsou urcite dulezity. Boty, taky. Kazdopadne zlomeny kotnik prezijes, prerazenou pater taky, ale s prorazenou lebkou koncis…
Me spis zajima, v jakych helmach jezdite, co se Vam na nich libi a co Vas vylozene sere. :-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Astráček

Astráček

Captain

Příspěvků: 628

#4 23. 3. 2014 13:14

Líbí se mi, že mám levnou a co mě sere? …že se v zimě mlží jako mrcha, když zastavím (pinlock nemám, jen jarovou vodu) , hluk mi celkem nevadí.

Když moto, tak BMW.
standa111

standa111

Second Lieutenant

Příspěvků: 412

#5 23. 3. 2014 15:01

A já ji kolikrát nechám na motorce a jdu do obchodáku a říkám si,kdyby ji tak někdo ukradl,to bych si pak musel koupit novou,lepší,hez­čí.A pak vylezu a ona tam je tak jak jsem ji tam pohodil,a zase nic,zase nic nového nebude,smula,tak třeba příště :-P

standa111
Astráček

Astráček

Captain

Příspěvků: 628

#6 23. 3. 2014 15:14

[6] :-D Mojí by si taky nikdo nevzal…:-D

Když moto, tak BMW.
Boris Belousov

Boris Belousov

Master Sergeant

Příspěvků: 116

#7 27. 3. 2014 08:14

Kdysi jsem si do motoškoly koupil levnýho Airoha a vydržel mi 10 let, taky mi ho bylo líto vyhodit, ale nakonec jsme se odhodlal a odevzdal ho prodejci, kde jsem kdysi nakoupil k likvidaci.
Koupil jsem si Schubert C1 za dobrý peníze u Louise v Rakousku. V dnešním měřítku jsou i lehčí i tiší přilby a Achubert už prodává tuším C3. Já s C1 ještě nějaký rok vydržím :-)

Editováno: BURE, 27. 4. 2014 09:19

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#8 27. 3. 2014 08:31

[7] Mam kolegu v praci a ten jezdi ve 20 (mozna 30) let stary integralce, co ma plexisklo tlusty asi pul milimetru, polstrovani uz davno nepolstruje a nechce se ji za zadnou cenu vzdat! :-D Prej ho jako jedina netlaci. Je to starsi rocnik a z pojmu „sysli tvare“ se mu dela ouvej. Ma i novou helmu, ale v te fakt nerad jezdi, proste tu prehistorickou integralku mu jednou polozi na hrob… :-)
Jinak ja doufam, ze mi tehle nova taky vydrzi treba tech 10 let! Ale az se mi sednou rozpadne na hlave, tak si opet priplatim za kvalitu, nez se na delsich strekach otravovat s kramem. Do prace ma moped bych si Araiku za 20 litru nekupoval, ale na to delsi cestovani je fajn mit neco, co po vsech strankach funguje. ;-) A to neplati jen o helmach, ale o cele moto vybave a vlastne i celych motorkach obecne…

Editováno: BURE, 27. 3. 2014 08:36

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Jura z Brna

Jura z Brna

Sergeant Major

Příspěvků: 200

#9 20. 4. 2014 09:06

Já jsem pořídil Lazer Kestrei v karbonu a s lumio plexi. Naprosto famózní věc. Pohodlí a komfort v kombinaci se samozatmavovacím plexi je úžasný. Jen ta cena je ješttfurt vysoko. Já to teda sehnal jen za cenu toho plexi jako loňský model. Můžu jen doporučit. Lazer dělal helmy už v době kdy ostatní šili čepice takže i zkušenosti výrobce jsou dlouholetý. Jinak Lazer mimo jedné odbočky jdzdím od svých začátků tj asi 25 let a vždy jen max spokojenost.

Editováno: BURE, 27. 4. 2014 09:20

marně sem hledal kde udělal západoněmecký soudruh chybu
BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#10 20. 4. 2014 15:45

[9] Kolik vazi ten karbon? To by melo byt jak pirko, ne? ;-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Tomas

Tomas

Sergeant First Class

Příspěvků: 84

#11 22. 4. 2014 09:16

Mám otevřenou šitku Nitro. Na skutra byla ok, ale teď už to fakt nejde. Rozhodoval jsem se mezi Scorpion 500 a nebo 1000. Nkaonec jsem našel výprodejovou 500 za super cenu a bylo rozhodnuto. Během několika dnů by měla přijít – už se těším na to ticho :-)

Editováno: BURE, 27. 4. 2014 09:21

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#12 22. 4. 2014 11:03

[11] dej pak vedet, jak funguje… ;-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Rostislav Havran

Rostislav Havran

Master Sergeant

Příspěvků: 172

#13 22. 4. 2014 19:55

A já mám do města jetku Nitro a jinak Nolan N 104

Editováno: BURE, 27. 4. 2014 09:21

Jura z Brna

Jura z Brna

Sergeant Major

Příspěvků: 200

#14 22. 4. 2014 20:40

[10] něco pod kilo

marně sem hledal kde udělal západoněmecký soudruh chybu
Heli

Heli

Staff Sergeant

Příspěvků: 48

#15 22. 4. 2014 22:11

[11] ja mam scorpion 1000 air,odlehcena a nemam vyhrady,ale je to muj prvni kokosak,takze nemam porovnani 8-O

Editováno: BURE, 27. 4. 2014 09:22

Michal Kandráč

Michal Kandráč

Sergeant First Class

Příspěvků: 95

#16 22. 4. 2014 23:15

No, co se hluku týče, tak jsem se naučil používat špunty. Vlastně mi je už dávno vnutil jeden švýcar, pak trvalo půl roku než jsem to zkusil. Po pěti minutách jsem je nejdříve chtěl vyhodit, ale po další hodině na dálnici už bez nich nejedu prakticky nikam.

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#17 23. 4. 2014 07:41

[16] Mne vadi, ze se spuntama neslysim okolni ruchy, citim se (hlavne ve meste) napul slepej…

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Tomas

Tomas

Sergeant First Class

Příspěvků: 84

#18 24. 4. 2014 09:07

Tak zatím můžu zhodnotit jen cestu včera zpráce a dnes zpět. Oboje po Praze. Je neuvěřitelně pohodlná. Díky úukému vstupu do ní vůbec nefouká. Protože mi k ní zapomněli přibalit pin-lock, jakmile zastavím, mlží se jako sviňa. Dnes by ho měli poslat, tak to snad bude OK. Jen jsem dost překvapený, jak hodně je slyšet vítr. Nemám zatím s čím srovnávat – možná proto jsem čekal něco jako totální ticho :-) Uvidíme, jaká bude na delší projížďce.

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#19 24. 4. 2014 12:17

[18] Na totalni ticho jsou ty vyse zminene spunty a nedo stovka hrebit a zarazit kladivem az do konce… :-D Absolutni ticho nebude v zadny helme, to bys pak neslysel, co se deje kolem Tebe… ;-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Tomas

Tomas

Sergeant First Class

Příspěvků: 84

#20 24. 4. 2014 13:45

[19] :-D

« Předchozí 1 2 3 Další »

Abyste mohli přidat odpověď, musíte se přihlásit.

RSS kanál tohoto tématu