Ahoj Scarveraci!
Jistě jste si všimli toho hnusnýho, žlutýho banneru dole, který hlásí konec fóra. Jelikož už mě nebaví závislost na Blueboardu, domluvil jsem se s Petrem, že rozběhnem fórum vlastní a to ZDE.
Prosím tedy všechny, kteří mají ještě zájem o fórum, aby se registrovali na tom novém. Staré s koncem roku ukončím.
Děkuji!
BURE

Služba Blueforum končí a tedy i toto fórum bude zrušeno - 1. 1. 2017. Administrátorům doporučujeme najít si jinou službu pro provoz fóra. Děkujeme všem, že jste nás používali! Blueboard.cz.

FóraTECHNIKA

Osvětlení motocyklu, denní svícení, náhrady žárovek...

Seeker65

Seeker65

Master Sergeant

Příspěvků: 195

#1 31. 5. 2013 14:25

Protože jsem se tady na fóru dočetl o nepříliš dobrých zkušenostech s náhradou H3 žárovky za LED, objednal jsem zatím toto: HID sada
Homologace je stejná jako u většiny tuningových vylepšení, tudíž žádná, ale to není předmětem debaty. Až sada dorazí a namontuji, napíšu krátkou recenzi ;-)

Editováno: BURE, 31. 5. 2013 14:01

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#2 31. 5. 2013 15:10

[1]Trochu jsem to upravil, snad se nebudes zlobit. ;-) Ale i ten dovetek – nahrady zarovek je myslim taky dulezity, tak jsem ho dal i do nazvu vlakna… :-)
Tak ja tohle vsechno delam kvuli tomu, ze mi ta svinska H3 praskne 1–2× za sezonu. Proto se tam snazim nacpat LEDku. Jednak nepraska a druhak nezere, cimz setrim baterku… Zatim jsem uplne nevyhral. Mam tam zatim tuhle:

Ale ta nesviti podle me tak, jak bych si predstavoval. Jeste nebyla prilezitost to vyzkouset v noci. Ale asi to nebude zadna pecka… :-(

No tak to zkusim jeste s touhle:

A jestli ta svine nebude svitit podle meho gusta tak si asi namontuju na helmu celovku! :-D

Jak je to vubec s Xenonama a nachylnosti k prasknuti vlivem vibraci?

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Seeker65

Seeker65

Master Sergeant

Příspěvků: 195

#3 31. 5. 2013 15:54

Ve xenonech nemá právě co praskat, na rozdíl od žárovkových vláken. Hezký popis je např. tady:
Xenony popis 1.část
Xenony popis 2.část
Pouze se snižuje svítivost výbojky, udávaná životnost je od 2500 do 3200 hodin, kdy svítivost klesne pod 80% původní hodnoty.

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#4 31. 5. 2013 16:28

[3] Ted jsem si tak v hlave spocital, kolik hodin mam za rok c sedle a dela to neco kolem 150h/rok. Takze to je zivotnost xenonu v mem pripade na 20let… A to je velka parada! 8-) Pockam, jak dopadnu s tou druhou LEDkou a kdyz to bude blby, tak tohle je asi cesta jak z toho ven… ;-)

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Jakub Prokeš

Jakub Prokeš

Corporal

Příspěvků: 15

#5 20. 6. 2013 02:39

Tak jsem zkoušel v rámci zlepšení dosvitu obnovu světlometu broušením a leštěním.

Před začátkem akce:
https://plus.google.com/?…

Po vyleštění:
https://plus.google.com/?…

Ještě jsem nebyl mimo město potmě, tak nevím jak moc to pomohlo při vnějším pohledu se moc nezdá, jen světlo je možná o něco bělejší. Od oka se mi zdá, že na cedulích se to odráží dřív. Ale možná je to tím že jsem sundal nános památečních much. :-)

BURE

BURE

admin

Příspěvků: 2060

#6 20. 6. 2013 07:40

[5] Ty obrazky jsou spatne. Zkus si to prosim nejdriv ten odkaz hodit do vyhledavace a kdyz se ti nacte obrazek, pak je to ono! :-) Pak to sem hod a ja to tu pak opravim. ;-) Ale takhle nevim, co tam dat… :-(

" V jednoBuchosti je síla . . . "
Seeker65

Seeker65

Master Sergeant

Příspěvků: 195

#7 29. 6. 2013 17:44

Nezkoušel jste někdo rozebrat přední světlomet? Potřeboval bych sundat ten čirý plast, ale normální silou to nejde a nechci použít ještě větší 8-O

Collins .

Collins .

Corporal

Příspěvků: 19

#8 30. 6. 2013 13:56

[7] Také jsem to zkoušel a lehce to nešlo, mám tam uvnitř šroubek který se někde uvolnil. Tak jsem si řekl, že to kuchnu po té, co koupim nový čirý plast díl. Vypadalo to, že to půjde jednoduše odcvakat, ale nechce se mu. Vypadá to, že to bude ještě lepené, ale nemusí, těžko říct. Lepší mít připravený nový díl, páč to asi popraská, minimálně u těch pacek. Zas to nestojí svět, počítám kolem litru. Taky to chci uvnitř zontrolovat, doplnit šroubek, snad se to pak zpevní.

midloch

midloch

Sergeant

Příspěvků: 29

#9 7. 7. 2013 07:41

Je to lepené a sundat to asi nepůjde.Nahříval jsem světlomet jak dlouho v troubě vedle nedělní kachny, aby to povolilo, ale ani náhodou. Potřeboval jsem se dostat dovnitř, abych předělal světlo na levostranný provoz. Nakonec jsem se tam musel dostat chirurgicky z druhé strany.

Seeker65

Seeker65

Master Sergeant

Příspěvků: 195

#10 21. 7. 2013 09:55

[9] Předpokládám, že úprava se týká clonky ve světle; dá se otočit, nebo se musí sehnat jiná?

midloch

midloch

Sergeant

Příspěvků: 29

#11 22. 7. 2013 08:59

Ta clonka je kus ohnutého plíšku zkoseného k pravé straně(aby to svítilo víc do pangejtu).Je přišroubovaná 1 samořezem ke světlu. Seříznout z druhé strany se nedá, otočit také ne(je vypouklá), tak jsem vzal kladívko,kus plechu,nůžky, a za chvíli byla hotová.Možná by stačilo původní přelepit(popř přinýtovat) a sestřihnout, ale mohlo by se to vyklepat.

Seeker65

Seeker65

Master Sergeant

Příspěvků: 195

#12 22. 7. 2013 14:54

[11] Původní světlo se mi totiž vysypalo zevnitř, ulomily se takové ty umělohmotné chcaplíky co drží paraboly, tak jsem sehnal jiné starší světlo a při té příležitosti jsem zjistil, že obě co mám jsou pro levostranný provoz. Vzhledem k tomu, že jsem o víkendu nainstaloval xenon přestavbovou sadu tak to ještě musím pořešit. Mimochodem ten xenon je absolutní BOMBA, vřele doporučuji..

midloch

midloch

Sergeant

Příspěvků: 29

#13 22. 7. 2013 18:25

TIP- Cokoliv se ulomí – slepit 2složkovým lepidlem UHU 300kg – nejlepší lepidlo, co jsem kdy vyzkoušel, lepí vše – i plasty a drží to jaxviňa.


Abyste mohli přidat odpověď, musíte se přihlásit.

RSS kanál tohoto tématu